Bo tylko tyle zostaje, jeśli wkładamy serce w to co przyrządzamy. Gotujmy razem - smacznie, szybko, zdrowo, kolorowo ...
Blog > Komentarze do wpisu

KONKURS!!! KONKURS !!! WYGRAJ KSIĄŻKĘ DETOKS CUKROWY

Moi drodzy,

dzisiaj wraz z Wydawnictwem REA-SJ chciałabym zaprosić Was do udziału we wspaniałym konkursie. Do wygrania są aż 3 książki "Detoks cukrowy. Trzytygodniowy program oczyszczający, odchudzający i wzmacniający organizm" autorstwa F. Salomonsson. Moją recenzję książki możecie przeczytać tutaj.

Zachęcam Wszystkich do udziału w zabawie. Zadanie jest proste:

"Przekonaj mnie, dlaczego książka powinna trafić w twoje ręce

lub

podaj przepis na lekkie wiosenne danie"


Dzięki uprzejmości Wydawnictwa REA-SJ, do wygrania są aż 3 książki!

Konkurs - wygraj książkę Detoks cukrowy

Regulamin konkursu:

  1. Zadanie konkursowe: "Przekonaj mnie, dlaczego książka powinna trafić w twoje ręce lub podaj przepis na lekkie wiosenne danie"

  2. Odpowiedź należy umieścić pod wpisem konkursowym na blogu wraz ze swoim imieniem i mailem (podanie maila kontaktowego jest obowiązkowe).

  3. Każda osoba może udzielić maksymalnie 3 odpowiedzi, każdą w osobnym komentarzu.

  4. W konkursie przewidziano 3 nagrody w postaci książki "Detoks cukrowy. Trzytygodniowy program oczyszczający, odchudzający i wzmacniający organizm" autorstwa F. Salomonsson Wyd. REA-SJ. Jedna osoba może wygrać jedną nagrodę.

  5. Sponsorem nagród jest Wydawnictwo REA-SJ.

  6. Konkurs trwa od 04.04.2016 do 17.04.2016 r. (włącznie).

  7. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do 3 dni po zakończeniu jego trwania. Zwycięzcy zostaną ogłoszeni w osobnym poście na blogu. Wyboru zwycięzców dokonam osobiście. Wybór jest ostateczny i nie podlega dyskusji.

  8. Po ogłoszeniu wyników zwycięzcy są proszeni o podanie w ciągu 7 dni swoich danych niezbędnych do wysyłki nagród na adres matleen@gazeta.pl. Jeśli wyłonione w konkursie osoby nie podadzą w terminie swoich danych do wysyłki, nagrodzona zostanie kolejna osoba.
    Dane te zostaną przekazane sponsorowi nagród w celu dokonania wysyłki nagrody. Nagrody będą wysyłane wyłącznie na terenie Polski.

Zachęcam do udziału w konkursie 

 

 

 

poniedziałek, 04 kwietnia 2016, matleen
Komentarze
2016/04/04 11:09:30
Jak ja bym chciała aby ktoś pokazał mi jak nie "używać" słodyczy w swoim życiu.
Taki detoks to zbawienie dla organizmu i dlatego powinna trafić ona do mnie.
Takie proste i banalne ale jakże ważne.
Dorota Owczarek dolores12364@o2.pl
-
Gość: Tomash, *.dynamic.chello.pl
2016/04/05 10:39:08
Mam sporą nadwagę i nie mogę sobie z tym poradzić
-
Gość: glowackasp5@gmail.com, *.icpnet.pl
2016/04/05 18:59:17
Ta książka powinna trafić w moje ręce, ponieważ mam ogromny zapał i totalny brak wiedzy na ten temat. U mnie ta książka z pewnością się nie zmarnuje, obiecuję! :)
-
Gość: Słodyczomaniaczka, *.102.foxnet.com.pl
2016/04/05 20:41:42
Jestem słodyczoholikiem -
takim malutkim chochlikiem
co psoci i kręci byle tylko
coś słodkiego zgrabnie "zwędzić".
Nie odstraszają mnie Mikołaje -
te co po Wigilii milion ich zostaje,
nie straszne mi pralinki, żelki i chrupki
- byle tylko stworzyć z nich zgrabne kupki.
Każdą z tych porcyjek pochłaniam z zachwytem
walcząc równocześnie z przestarzałym mitem -
że zgrabne jest piękne i jest kochane
a to co słodkie jest zakazane.
SŁODKIE OKRUSZKI pomóżcie wyjśc z impasu
- wyślijcie mnie na cukrowy detoks... najlepiej do lasu ;)

alicjaruz@op.pl
-
Gość: Ania, *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
2016/04/06 17:56:38
aniamilosz@vp.pl
Dlaczego ja? Bo jestem niewolnicą cukru... Zdarza się, że zjadam batonika na śniadanie, obiad i kolację. Obłęd! Nie mogę sobie z tym poradzić a uwierzcie mi, że bardzo, bardzo chcę! Z niepokojem obserwuję coraz większą oponę na brzuchu, coraz to nowsze wypryski na twarzy... Z niechęcią spoglądam w lustro. Moje ciało potrzebuje detoksu i chcę się dowiedzieć, jak profesjonalnie do tego podejść, żeby móc na długo cieszyć się efektami.
-
Gość: Endo2505, *.logitus.pl
2016/04/07 18:34:47
Witam,
powyższa książka jest mi niezmiernie potrzebna. Choruję na Hashimoto oraz przerost candidy. Wzięłam się za siebie, nie jem już glutenu i nabiału, jednak nie potrafię odstawić cukru. Natychmiast czuję się słabo. Myślę, że z tą książką skomponowanie diety bez cukru byłoby o wiele łatwiejsze i bezpieczne.
-
Gość: Angelika, angeline021@onet.p, 94.232.37.*
2016/04/07 18:52:02
Chciałabym wygrać tę książkę ponieważ zmagam się z problemami skórnymi, które utrudniają mi życie. Wieżę że program detoksowy, który umożliwi mi "zerwanie" z słodyczami pomoże mi zyskać zdrowy i piękny wygląd skóry na twarzy, a także będzie miał zbawienny wpływ na stan mojego organizmu. Chciałabym również podzielić się nowymi informacjami z mamą, której również przyda się zdrowszy tryb życia.
-
Gość: magdusia43@op.pl, *.bielawa.vectranet.pl
2016/04/09 00:19:22
Holistyczne podejście to dbanie o duszę i ciało. Staram się to robić, ale...Cały czas walczę, aby być kolejnego dnia lepsza wersja samej siebie. Silna wola jest moim przyjacielem, ale zdarzają się też upadki. Moja wielka udręką jest miłość do... czekolady. Cukier w innej postaci może dla mnie nie istnieć, jednak z czekoladowa pokusa często przegrywam:/ zdrowo jem i regularnie ćwiczę,a nierówna walka z czekolada psuje efekt mojej ciężkiej pracy. Może dzięki takiemu detoksowi zdołała bym uwolnić się od slodkiego nałogu???
-
Gość: patii914, *.play-internet.pl
2016/04/09 16:59:52
Dlaczego to ja powinnam wygrać tą książkę? Uwielbiam cukier, a niestety - z racji problemów zdrowotnych, powinnam z niego zrezygnować. Książka pomogłaby zerwać z uzależnieniem od cukru ;)
-
2016/04/09 19:11:54
Słodkie jest wszędzie, słodkie jest smaczne
Słodkie jest dostępne zawsze
Cukier z kolei nas oszukuje, brak mu sumienia,
A swój nadmiar na tłuszcz zamienia.
Zatem cukier jest zły, cukier jest fe
Żyć bez cukru nauczyć trzeba się
Detoks cukrowy mi w tym pomoże,
Więc uwzględnij moją osobę w wyborze
A kiedy książka trafi w moje ręce,
To mój organizm przestanie być w cukrowej męce!

Pozdrawiam, Ola S.
ol4@amorki.pl
-
Gość: Agata17ko, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2016/04/10 10:43:36
U mnie w domu często mówi się o dietach i odchudzaniu - a to dlatego że każdemu z nas rosną brzuchy. Z jakiego powodu nam rosną? A no z takiego że po prostu lubimy eksperymentować w kuchni, smakować, próbować i jeść... Diet stosować nie umiemy- wydaje się wtedy jeszcze więcej jemy, a w moim mniemaniu uruchamia się wtedy dieta obrotowa "gdzie się obrócę tam coś zeżrę!". Ta książką byłaby dla nas prawdziwym eksperymentem. Nowe dania,które pozbawione cukru na pewno są równie smaczne jak te codzienne i na pewno choć trochę oczyściłyby nas organizm - a my sami nie musielibyśmy rezygnować z naszej pasji i przyjemności jaką jest jedzenie!

agata.17ko@wp.pl
-
Gość: kasde, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2016/04/11 21:04:39
Na co dzień odżywiam się bardzo racjonalnie i zdrowo. Moja dieta pełna jest świeżych warzyw i owoców. Lubię gotować, piekę nawet własny chleb, unikam wysoko przetworzonej żywności. Jako młoda mama pilnuje nie tylko swojej diety ale i też reszty domowników. Mam słabość, pewnie jak każdy od czasu do czasu sięgam po coś słodkiego. Ale ja wiem, że robię to zbyt często. Praktycznie nie ma dnia bez czekolady, batona, ciastka. Czuje się z tym okropnie. Nie mam problemu z wagą, a nawet ważę co nieco za mało, przez co przymykam oko na moje podjadanie. Zdaje sobie jednak sprawę, że cukier może wyrządzić dużo większe szkody niż tylko tłuszczyk tu i tam. Mojemu synkowi nie podaje słodyczy, wiem jak uzależniające są. Z dumą patrze jak przechodzi obok ciastek nawet ich nie zauważając. Bardzo chciałabym mieć w sobie taką obojętność, wykreślić cukier z diety i wreszcie móc się pochwalić, że moja dieta faktycznie jest bardzo zdrowa. Książki zawsze działały na mnie motywująco, stąd moja prośba o pomoc w walce z tak męczącym nałogiem.

pozdrawiam Kasia Downar kasiadownar@gmail.com
-
2016/04/12 19:55:21
Książka powinna trafić w moje ręce z kilku powodów.
Uwielbiam czytać wszystko, co mi się nawinie. Jestem prawdziwą książkoholiczką. Niestety, czytanie nie jest moim jednym nałogiem. Jestem również uzależniona od cukru. Nie wyobrażam sobie dnia bez słodyczy. Do niedawna nie potrafiłam także żyć bez napojów słodzonych. Od ponad miesiąca staram się ich unikać i zastępować je wodą, z różnym skutkiem. Próbowałam wyrzec się także słodyczy - ciastek, batonów, cukierków, gum owocowych, lizaków... Niestety, nie udało mi się. Potrzebuję motywacji i sposobu. Potrzebuję alternatywny do zastąpienia moich obecnych przysmaków czymś innym. Po siedmiu latach udało mi się rzucić papierosy. Wierzę, że może mi się udać odstawienie cukru. Jestem pewna, że książka pt. Dektos cukrowy, może mi w tym pomóc.
Pozdrawiam
Paulina
paulinaa.bialas@gmail.com
-
2016/04/12 19:56:56
Książka powinna trafić w moje ręce z kilku powodów.
Uwielbiam czytać wszystko, co mi się nawinie. Jestem prawdziwą książkoholiczką. Niestety, czytanie nie jest moim jednym nałogiem. Jestem również uzależniona od cukru. Nie wyobrażam sobie dnia bez słodyczy. Do niedawna nie potrafiłam także żyć bez napojów słodzonych. Od ponad miesiąca staram się ich unikać i zastępować je wodą, z różnym skutkiem. Próbowałam wyrzec się także słodyczy - ciastek, batonów, cukierków, gum owocowych, lizaków... Niestety, nie udało mi się. Potrzebuję motywacji i sposobu. Potrzebuję alternatywny do zastąpienia moich obecnych przysmaków czymś innym. Po siedmiu latach udało mi się rzucić papierosy. Wierzę, że może mi się udać odstawienie cukru. Jestem pewna, że książka pt. Dektos cukrowy, może mi w tym pomóc.

Pozdrawiam
Paulina
paulinaa.bialas@gmail.com
-
Gość: Anna, 193.19.167.*
2016/04/14 14:38:26
Oto mój przepis na proste, lekkie i wiosenne danie. Danie na śniadanie, już mam ochotę na nie :) Może być też na kolację, jak kto woli. Główny składnik jajka. Jajka uwielbiam w różnej i chyba każdej postaci: omlety, sadzone, na miękko. Dziś jednak będzie jajecznica na wiosennie, czyli na zielono. Smacznie i do tego kolorystycznie kontrastowo, bo żadne kolory tak idealnie ze sobą nie współgrają jak zielony z żółtym, zwłaszcza w posiłkach:)
Oto przepis na lekką, wiosenną jajecznicę:
Składniki:
-3 jajka od szczęśliwej kury
-2 liście jarmużu
-1/3 zielonej papryki
-szczypiorek
-łyżeczka masła klarowanego
-sól, pieprz, kminek mielony

Wykonanie to nic prostszego:
Wszystkie warzywa drobno pokroić i lekko podsmażyć na maśle, wlać roztrzepane jajka, doprawić solą, pieprzem i kminkiem i wykręcić jajecznicę:)
Smacznego!
Anna
aniamloda@vp.pl
-
Gość: seselmoon, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2016/04/15 10:31:50
Bruschetta Sesel

Moje śniadanko, gdy mam wolny poranek.

- Pomidorek
- Bułka / 2 kromki chleba najlepiej jak jest lekko czerstwy
- oliwa z oliwek
- olej lniany
- ziarna słonecznika
- sól
- sos sałatkowy włoski

1. Skrapiam oliwą z oliwek bułkę/kromki chleba i wkładam do piekarnika włączając opcję przypiekania od góry.
2. W tym czasie kroję pomidora.
3. Mieszam sos sałatkowy z olejem lnianym
4. Łączę pomidora z powstałym sosem
5. Prażę słonecznik na patelni.
6. Wyciągam pieczywo. Nakładam pomidora i posypuję prażonym słonecznikiem.

Smacznego!

A książkę chciałabym otrzymać, ponieważ czuję, że czas coś w sobie zmienić, a by to zrobić potrzebny jest odpowiedni RESTART. Ostatnimi czasy czuję się przemęczona i nie mam na nic ochoty... Rządzi mną kawa z cukrem. Nadchodzi sezon letni, słońce nas opromienia, a ja nadal tkwię w chłodnej zimie. Czas na zmiany...

Pozdrawiam,
Sesel Moon

seselmoon@gmail.com
-
Gość: Wioleta, *.computerservice.hru.pl
2016/04/15 14:01:42
Książka powinna trafić do mnie ponieważ...... każda kobieta kocha diamenty ja kocham bardziej książki i obiecuję ze z godnością się nią zaopiekuje.Do tego przesyłam swoją ulubioną wiosenną sałatkę wymyśloną podczas ogromnego głoda całkowicie przeze mnie wymyśloną. Nosi ona tytuł "Krewetka na diecie "
Składniki :
- 1 opakowanie roszponki
- 1 pęczek rzodkiewki
- 1 pęczek szczypiorku
- 10 dag ugotowanych krewetek
- 10 dag żółtego sera w kostce
- 1 czerwona papryka
- 3 łyżki słonecznika
- olej rzepakowy
- koperek
- majeranek
- sól
- pieprz

Przygotowanie:
1.Roszponkę płuczemy skrapiamy olejem solą, majerankiem i pieprzem. Słonecznik prażymy na suchej patelni. Krewetki rozmrozić, przelać wrzątkiem. Paprykę, ser, rzodkiewkę kroimy w drobną kostkę.
2.W szlance układamy warstwowo doprawioną roszponkę,paprykę,ser,rzodkiewkę,posiekany szczypiorek,koperek,słonecznik aż do wyczerpania składników.

wplz@interia.pl
-
Gość: Paulet, *.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
2016/04/16 12:12:00
Cześć, mam na imię Paulina i mam 21 lat.
Jestem cukroholiczką.
Od jakichś 21 lat. (tak, tak! całe moje życie)
Słodzę herbatę.
Słodzę kawę.
Kiedy widzę słodycze to kwiczę.
W lustro wolę już nie patrzeć.
Dziś już wiem, potrzebuję pomocy.
Chcę się uwolnić od tego uzależnienia.
Dziś już wiem, rzucam cukier!
Dziś już wiem, przechodzę na detoks cukrowy!
Chyba to najlepsza decyzja jaką ostatnio podjęłam.
Skoro tak to chyba ta lektura to mój must have.
Muszę się od tego uwolnić, po prostu muszę.
Chcę być wolna.
Więc jeśli chcesz mi pomóc wyleczyć się z tego cukroholizmu to do dzieła.
Bądź moją grupą wsparcia! :)
Bye bye cukrze !

Paulina
email: paulina.kozlowska8@o2.pl
-
Gość: pejtalke, *.stalowa.pilicka.pl
2016/04/17 01:08:33
Książka powinna trafić w moje ręce, bo detoks cukrowy jest dla mnie czymś nowym.

Patrycja
pejtale@wp.pl
-
Gość: MonikMary, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2016/04/17 15:35:33
Szukam pomysłu na zmianę sposobu żywienia, ostatnio czuję się osłabiona i totalnie zmęczona :( potrzebuję odnowy, wiatru w żagle, potrzebuję poczuć się dobrze... Więc może ta książka pokaże mi jakiś ciekawy kierunek? ;) mmrudnicka@onet.pl
-
Gość: Anna, 193.19.167.*
2016/04/17 15:59:31
Książka powinna trafić do mnie, ponieważ chciałabym tą książką zmobilizować mamę aby zaczęła o siebie dbać. Nie ogranicza cukru ani słodyczy, a jak jej mówię, że musi ograniczyć, to niby mówi, że wie, ale widzę, to co mówię jednym uchem wpuszcza, a drugim wypuszcza. Mówi też, że jej trudno, bo jak wypić herbatę bez cukru... Rozumiem ją. Ja prawie wykluczyłam z diety biały cukier, ale łatwo nie było, bo przecież jest wszędzie. Czasem najdzie mnie zjeść coś słodkiego, wtedy staram się zjeść coś zdrowego, jakieś bakalie lub kostkę gorzkiej czekolady, czasem zgrzeszę jakimś cukierkiem, zwykle mnie nachodzi gdy mam doła. Ale to na szczęście rzadko;)
Gdyby ta właśnie książka trafiła w moje ręce, mogłabym zgłębić wiedzę na ten temat jeszcze bardziej i zaszczepić moją mamę do tego, aby w końcu chociaż ograniczyła spożycie słodyczy. Pokazałabym jej na papierze, że cukier jest zły i musi coś z tym zrobić, bo inaczej może się to źle skończyć. Wiem, że może nie uważa mnie za zbyt wiarygodną i myśli, że wyolbrzymiam problem, ale może jak zobaczy książkę zmieni zdanie. Martwię się o nią, bo nie dba o siebie, jest zabiegana, nie ma czasu dla siebie i na dalszy plan sprowadza zwoje zdrowie. Ostatnio wyszedł jej podwyższony cholesterol, więc zapaliła się mi czerwona lampka, i jej chyba też... Czas zabrać się za siebie i wiem, że ta książka mi w tym pomoże, pomoże mojej mamie zwolnić tempo i bardziej zadbać o swoje zdrowie, bo cukier to biała śmierć i chcę jej to, dzięki tej książce uświadomić...
Anna, aniamloda@vp.pl
-
2016/04/17 22:50:18
Zimą odżywiam się zdecydowanie gorzej. A ciało stale potrzebuje dostaw wszystkich potrzebnych składników. By zacząć zdrowo jeść, warto odzwyczaić się od cukru w codziennej diecie. Organizm reaguje na niego jak narkotyk i domaga się kolejnych porcji. Wiosną, budząca się do życia przyroda sprzyja wszelkim działaniom prozdrowotnym, dietom i oczyszczaniu organizmu. Detoks pomaga odtruć organizm, a przy okazji zrzucić zbędne kilogramy. Wprowadza harmonię ciała i ducha. Poczuję się jak nowo narodzona, jeśli mądrze zrobię porządki w swoim organizmie i dlatego chciałabym wygrać tą książkę.
-
2016/04/17 22:55:20
Książka powinna trafić w moje ręce... Bo chciałabym obdarować nią moją mamę :) Wciąż nie może znaleźć motywacji w celu osiągnięcia równowagi w diecie. Mimo wielu wskazówek i prób z mojej strony brakuje jej silnej woli i przekonania o konieczności zmiany nawyków na stałe. Wypróbowanie programu opisanego w książce mogłoby ją do tego nakłonić. Myślę, że ta książka jest doskonałym pomysłem i byłaby cudownym prezentem właśnie dla niej, a pewnie któregoś dnia podkradłabym ją i przeczytała, żeby przekonać się o tym sama :)

Dodatkowo zamieszczam przepis na pyszne i lekkie danie.

Lekkie rybne klopsiki na parze z duszonym jarmużem, kaszą orkiszową i warzywami
Klopsiki:
1 puszka tuńczyka w sosie własnym
3 łyżki płatków jaglanych
1 średniej wielkości marchewka
1 łyżka otrąb owsianych
1 małe jajko
pieprz, zioła prowansalskie, szczypta soli

Duszony jarmuż:
kilka dużych liści jarmużu
1 łyżka oliwy z oliwek
2 średnie cebule
4 ząbki czosnku
sól, pieprz, słodka papryka

Dodatkowo:
100 g kaszy orkiszowej
brokuły, mini marchewki

Tuńczyka odsączyć z wody, rozdrobnić i umieścić w misce. Dodać startą na drobnych oczkach marchewkę, płatki jaglane, otręby, jajko. Doprawić solą, pieprzem i ziołami.
Formować niewielkie kuleczki (wielkości orzecha włoskiego). Ugotować na parze, około 15-20 minut razem z brokułami i mini marchewką. Kaszę orkiszową ugotować w osolonej wodzie (około 15 minut). Cebulę podsmażyć na oliwie z oliwek z dodatkiem soli, dodać jarmuż i przeciśnięty czosnek. Dusić pod przykryciem kilka minut. Doprawić solą, pieprzem i papryką. Podawać z klopsikami i kaszą orkiszową.

Pozdrawiam,
Julita :)
judytte@gmail.com
-
2016/04/17 22:58:37
Wiosenna mieszanka owocowo- warzywna

Składniki:
- 3-4 owoce kiwi
- duże jabłko
- duża czerwona cebula
- łyżka z soku z cytryny
- 2 łyżki prażonych pestek słonecznika
- 2 łyżeczki miodu
- szczypta soli

Przygotowanie:
Kiwi i jabłko obrać, pokroić w grubą kostkę i skropić sokiem z cytryny. Cebulę pokroić w drobną kostkę, sparzyć wrzącą wodą i osączyć. Składniki połączyć i wymieszać z sokiem z cytryny, pestkami słonecznika i miodem. Do sałatki można dodać trochę czarnuszki lub innych przypraw ziołowych.
-
2016/04/17 23:03:14
Przepis na... Delikatnego łososia z kokosową cukinią i ziemniaczkami

1 cebula
1 średnia cukinia
płaska łyżeczka oleju kokosowego extra virgin
sól, pieprz, zioła prowansalskie
1-2 łyżki wiórków kokosowych
300-350 g łososia (u mnie filet)
5-6 średniej wielkości ziemniaków

Ziemniaki pokroić w kostkę i umieścić w naczyniu do parowania, gotować na parze przez 35-40 minut. Cebulę drobno posiekać. Rozgrzać patelnię z olejem kokosowym i dodać cebulę. Podsmażyć na wolnym ogniu z dodatkiem soli. Cukinię pokroić w kostkę i dodać do podsmażonej cebuli razem z ziołami prowansalskimi. Małą patelnię rozgrzać i podprażyć na niej wiórki kokosowe. Dodać do cukinii. Całość doprawić do smaku solą i pieprzem i smażyć przez chwilę pod przykryciem, aby cukinia była chrupka. Rybę podzielić na dwie części, oprószyć delikatnie solą i wyłożyć na rozgrzaną patelnię, smażyć pod przykryciem przez około 10 minut (bez dodatku tłuszczu), na końcu doprawić świeżo zmielonym pieprzem. Przed podaniem ziemniaczki posypać koperkiem i doprawić solą wedle uznania.

Pozdrawiam,
Julita
judytte@gmail.com
-
2016/04/17 23:07:49
Delikatny sernik bez cukru z mlekiem na karobowym spodzie

spód:
1 szklanka mąki pełnoziarnistej orkiszowej
40 g oleju kokosowego (jeśli ciasto będzie zbyt sypkie, można dodać odrobinę więcej)
1 łyżeczka proszku do pieczenia
2 łyżki ksylitolu
2 łyżeczki sproszkowanego karobu

1 kg twarogu (u mnie 500 g półtłustego i 500 g chudego)
6 jajek
2 budynie śmietankowe
3/4 szklanki ksylitolu (lub nieco więcej, ok. 1 szklanka)
2 szklanki mleka
łyżeczka domowego ekstraktu z pomarańczy (opcjonalnie)

Wszystkie składniki na spód zagnieść. Formę wyłożyć papierem do pieczenia i wylepić w miarę równomiernie ciasto. Nakłuć widelcem i piec przez 10 minut w 180 stopniach, przestudzić.
Twaróg przecisnąć przez praskę, dodać 4 żółtka i 2 jajka, budyń, ksylitol i ekstrakt. Wymieszać wszystko przy pomocy miksera. Dodać 2 szklanki mleka i ponownie zmiksować całość (ważne są bardzo wolne obroty, konsystencja jest dość płynna). 4 białka ubić na sztywno, dodać do twarogowej masy i wymieszać szpatułką. Wylać masę serową na podpieczony spód. Wstawić do piekarnika nagrzanego do 180 stopni i piec przez około godzinę.

Pozdrawiam,
Julita
judytte@gmail.com

UWAGA!!! Zmiana adresu bloga. Zapraszam na NOWĄ STRONĘ

Codziennie nowa porcja smacznych inspiracji. Spotkajmy się pod nowym adresem http://slodkieokruszki.pl

Kontakt: matleen@gazeta.pl m.slodkieokruszki@gmail.com Nawiązanie współpracy

Będzie mi niezmiernie miło, jeśli zostawisz po sobie jakiś ślad w postaci komentarza.

Prawa autorskie

Treści i zdjęcia zawarte na tym blogu są moją własnością. Kopiowanie, przetwarzanie i rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez mojej zgody i wiedzy stanowi naruszenie praw autorskich, majątkowych i osobistych. Podstawa prawna Dz.U. 94 nr 24 poz. 83, sprost.: Dz.U. 94 nr 43 poz. 170.

Tu mnie znajdziecie:

blogi kulinarne

Tu mnie znajdziecie:

Katalog Smaków - Przepisy kulinarne na każdą okazję i wyszukiwarka przepisów

Tu mnie znajdziecie:

rondel

Tu mnie znajdziecie:

Lista Blogów Kulinarnych

Tu mnie znajdziecie:

FlyB - Kulinaria

Tu mnie znajdziecie:

myTaste.pl

Tu mnie znajdziecie:

Mikser Kulinarny - przepisy kulinarne i wyszukiwarka przepisów

zBLOGowani.pl

Odszukaj.com - przepisy kulinarne

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...