Bo tylko tyle zostaje, jeśli wkładamy serce w to co przyrządzamy. Gotujmy razem - smacznie, szybko, zdrowo, kolorowo ...
Blog > Komentarze do wpisu

Detoks cukrowy Wyd. REA-SJ - recenzja i zapowiedź konkursu

Moi drodzy,

jak wszyscy wiecie wczoraj zaczęła się kalendarzowa wiosna. Choć aura za oknem nie była zbyt przychylna wierzę, że z każdym dniem będzie coraz lepiej i już niedługo będę mogła zdjąć z siebie te ciężkie zimowe ciuchy i cieszyć się każdą zieloną i pełną ciepłych promieni słońca chwilą. Przede mną jeszcze kilka słodkich rodzinnych świątecznych dni, a potem... No właśnie potem postanowiłam wziąć się za siebie i troszkę oczyścić, odchudzić, a co najważniejsze wzmocnić mój organizm. Dlatego tak ucieszyła mnie książka, którą dostałam od wydawnictwa REA-SJ "Detoks cukrowy. Trzytygodniowy program oczyszczający, odchudzający i wzmacniający organizm" autorstwa F. Salomonsson.

Detoks cukrowy Wyd. REA-SJ- recenzja i zapowiedź konkursu

Autorka Fillipa Samononsson stworzyła wspaniały poradnik dla każdego kto chce zadbać o swój organizm. Jeśli  od lat stosujesz przeróżne diety, ale wciąż nie czujesz się komfortowo? Często sięgasz po niezdrowe przekąski? Nie potrafisz się powstrzymać przed zjedzeniem kolejnego batonika? Być może winowajcą jest cukier. Filippa Salomonsson, szwedzka trenerka żywieniowa proponuje nam detoks cukrowy – program dietetyczny, który w trzy tygodnie odzwyczai Cię od cukru, pozwoli poczuć Ci się zdrowo i lekko, niepostrzeżenie uwolni Cię od nadmiaru kilogramów.

Książka "Detoks cukrowy. Trzytygodniowy program oczyszczający, odchudzający i wzmacniający organizm" napisana jest w sposób przystępny i czytelny. Autorka nie używa skomplikowanych zwrotów. Całą pozycję czyta się łatwo i przyjemnie. Do tego barwne i zachęcające fotografie, dzięki którym widzimy, że jedzenie pozbawione cukru może być równie smaczne.

Detoks cukrowy - przykładowe strony książki

Detoks cukrowy - przykładowe strony książki 2

Książka przekonuje do filozofii zdrowego żywienia i stylu życia. Na kartach tej ciekawej pozycji znajdziecie:

  • historię autorki o jej osobistym zmaganiu z uzależnieniem do cukru
  • wskazówki, jak przygotować się odpowiednio do zastosowania programu dietetycznego
  • listę produktów, które będą nam niezbędne, aby zwalczyć ochotę na cukier
  • harmonogramy posiłków na każdy dzień w ciągu trzech tygodni
  • listy zakupów na każdy tydzień
  • pyszne, ciekawe i proste w przygotowaniu przepisy
  • oraz wskazówki dotyczące okresu po zakończeniu programu.

Zastosowanie proponowanego przez autorkę detoksu cukrowego ma pozwolić nam wypracować zdrowy styl życia oparty na zrównoważonym odżywianiu, a co najważniejsze umożliwić utrwalenie osiągnięć i wykluczyć powrót do złych nawyków.

Nawet jeśli tak jak ja myślicie, że nie będziecie umieli w pełni wyeliminować ze swojej diety cukru, to uważam że warto wprowadzić w życie choć część wskazówek z tej znakomitej książki. Ja na pewno wprowadzę na stałe do swojego jadłospisu kilka wspaniałych i ciekawych przepisów, którymi dzieli się autorka, jak np. proteinowe musli z kremowym jogurtem czy pyszne, a o wiele zdrowsze od tradycyjnych - lody truskawkowe. Ale czy będą to tylko lekkie zmiany, czy całkowite okaże się po świętach, gdy zacznę trzytygodniowy program, który w założeniu ma odchudzić, oczyścić i wzmocnić mój organizm.

 

CHCIELIBYŚCIE ZACZĄĆ GO WRAZ ZE MNĄ?

Zajrzyjcie na blog po świętach, bo już 4 kwietnia ruszy konkurs, w którym do wygrania będą aż 3 książki "Detoks cukrowy. Trzytygodniowy program oczyszczający, odchudzający i wzmacniający organizm" autorstwa F. Salomonsson. Książki możecie wygrać dzięki uprzejmości Wydawnictwa REA-SJ. Zachęcam do udziału w konkursie.
 

 

 

wtorek, 22 marca 2016, matleen
Komentarze
2016/03/22 07:05:12
Przydałby mi się taki detoks cukrowy, oj przydałby mi się :D Z chęcią sięgnęłabym po tę książkę. Ostatnio oglądałam ciekawy wykład na temat szkodliwości białego cukru i aż się troszkę przeraziłam. Dowiedziałabym się więcej na ten temat. Pozdrowionka, miłego dnia :)
-
2016/03/22 13:30:05
Zachęcam w takim razie do udziału w konkursie, który rozpocznie się na moim blogu już 4 kwietnia.


Pozdrawiam

UWAGA!!! Zmiana adresu bloga. Zapraszam na NOWĄ STRONĘ

Codziennie nowa porcja smacznych inspiracji. Spotkajmy się pod nowym adresem http://slodkieokruszki.pl

Kontakt: matleen@gazeta.pl m.slodkieokruszki@gmail.com Nawiązanie współpracy

Będzie mi niezmiernie miło, jeśli zostawisz po sobie jakiś ślad w postaci komentarza.

Prawa autorskie

Treści i zdjęcia zawarte na tym blogu są moją własnością. Kopiowanie, przetwarzanie i rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez mojej zgody i wiedzy stanowi naruszenie praw autorskich, majątkowych i osobistych. Podstawa prawna Dz.U. 94 nr 24 poz. 83, sprost.: Dz.U. 94 nr 43 poz. 170.

Tu mnie znajdziecie:

blogi kulinarne

Tu mnie znajdziecie:

Katalog Smaków - Przepisy kulinarne na każdą okazję i wyszukiwarka przepisów

Tu mnie znajdziecie:

rondel

Tu mnie znajdziecie:

Lista Blogów Kulinarnych

Tu mnie znajdziecie:

FlyB - Kulinaria

Tu mnie znajdziecie:

myTaste.pl

Tu mnie znajdziecie:

Mikser Kulinarny - przepisy kulinarne i wyszukiwarka przepisów

zBLOGowani.pl

Odszukaj.com - przepisy kulinarne

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...